Thule toodete kohta Korduma Kippuvad Küsimused – KKK

Categories: Uncategorized

Katuseboksid

Kuna kõik Thule katuseboksid avanevad mõlemalt poolt, on katuseboksi võimalik paigaldada kas auto keskele, või kummagi serva poole. Kui katuseraamide keskele pole soov katuseboks paigaldada, soovitame paigaldada katuseboksi kõrvalistuja poole, et tagada turvaline ligipääs boksile auto teeservas seismise korral.

Katuseboks THULE Force XT M (175x82x45,5cm; 400L), Black MatteKatuseboks THULE Force XT Sport (190x63x42,5cm; 300L), Black Matte

Kõrgete autode, näiteks maasturite puhul, on mugavaks ligipääsemiseks hea paigutada katuseboks auto külje peale, samas keskel asetsev boks on aerodünaamilisem.

Kõrge auto puhul on boksile ligipääs kergendatud lahtise uksega auto uksepiidale astudes, või näiteks tagarattal seistes.

Sõltuvalt auto katuseraamide laiusest ja boksi mudelist, võib katuseboksi kõrvale asetada 1, maksimum kuni 2 rattahoidjat / 1 kanuuhoidja.

Katuseboks THULE Force XT Sport (190x63x42,5cm; 300L), Black Matte

Kui teil on aga pidevalt katuseboksi vaja vedada koos teiste aksessuaaridega, on populaarseks valikuteks näiteks kitsad ja pikad boksid:

Katusetalade pikkused üldiselt 108 cm / 118 cm / 127 cm / 135 cm / 150 cm

KÕIGE KITSAMAD KATUSEBOKSID

NB: Ei tasu ka unustsada, et katuseboksi avades muutub üldlaius pikemaks, kuna kaas avaneb kummalegi poole.

Thule Motion seeria katuseboksid on kõige mahukamad. Sobivad hästi suurematele autodele.

Motion XT XL – 500L,                                         Motion XT XXL – 610L

Katuseboks THULE Motion XT XL (215x91,5x44cm; 500L), Titan GlossyKatuseboks THULE Motion XT XXL (232x95x47cm; 610L), Black Glossy

Katuseboksi paigaldades tasuks tähel panna, et see tagaluugi vastu ei hakkaks käima. Samuti tuleks vaadata ka katuseluugi kõrgust, kuna väga madalate raamide ja kõrge katuseluugiga võib see kahjustada katuseluugi mehanismi.

Katuseboks THULE Force XT XL (210x86x44cm; 500L), Black Matte

Üldiselt, mida tagapool katuseboks on, seda vähem see ka vuhiseb.

Üldiselt on Thule katusebokside turvaline kandevõime 50 – 75 kg sõitval sõidukil, kuid tasub uurida ka auto tehasepoolset katusele asetatava tarvikutega maksimaalset kandevõimet. Enamus sõiduautodel varieerub see 50 kg’st kuni 100 kg’ni, ning maasturitel ja kaubikutel kuni 200 kg.

Tasub meeles pidada, et ühe katuseraami kandetala kandevõime on ca 50 kg, seega 200 kg vedamiseks on kaubikutel 4 katuseraami tala kinnituskohad.

Kindlat numbrit ei ole võimalik öelda, kuna see sõltub kõik katuseboksi voolujoonelisusest, katuseraamide tüübist ja mis kõige tähtsam – sõidukist endast. Keskeltläbi on kütusekulu suurenemine 1-2 liitrit 100 kilomeetri kohta. Pigem annab kütusekulu juurde auto suurenenud täismass, kui tuule poolt tekitatud takistus.

Thule katuseboksid valmistatakse ABS plastikuvormis, mis on tugevdatud ja kerge kaaluga plastik. On nii matt, kui ka läikiva pinnaga bokse. Üldjuhul on eksklusiivsemad mudelid läikiva pinnaga, ning keskklassi boksid matt-pinnaga.

Katusebokside haaratsid liiguvad 30 cm jagu, ning on tihendatud kas kummist või plastikust tihenditega vältimaks niiskuse sissepääsemist.

Kõik Thule katuseboksid on mõlemalt poolt avatavad, ning ka mõlemalt poolt lukustatavad.

SlideLocki süsteem eraldi lukustamis- ja avamisfunktsioonidega lukustab automaatselt kaane ja annab teada, kui boks on turvaliselt kinnitatud

Katuseboks THULE Vector L (231,5x88,5x35,5cm; 430L), Black Metallic

Kõik Thule katuseboksid tulevad 2+3 aastase tehase-garantiiga. Et saada “extended warranty’t”, tuleb toode registreerida Thule.com peale soetamist. Vaata siin 

Thule Urban Glide

Kolmerattalise lastekäru suurimaks eeliseks on hea ja lihtne läbivus nii tasasel kui ka ebatasasel pinnasel tänu ühele pikalt eesasetsevale esirattale. Eriti mugavaks kulgeb jalutamine näiteks rannaliival, lumes ja metsavahelistel teedel.

Thule Urban Glide 2 esiratta pöörlevust on võimalik lihtsalt lukustada, kui on soov mugavalt liigelda sirgel teel, või jätta ringlema kõnniteedel või kaubanduskeskustes manööverdades.

Thule Urban Glide 2 on lisaks varustatud lukustava esiratta reguleerimisega, et korrigeerida ratta täpset sirgjoonelist liikumist.

Üks lapsekäru, mis on mõeldud kolmeks otstarbeks.

  1. Jalutuskäru – Lihtne kõikjal liiklemiseks

THULE Urban Glide 2 (Single), Black/Cypress Green

  1. Jooksukäru – Fikseeritud esirattaga sobib hästi kergeks sörkimiseks või aktiivsemaks kasutamiseks
  2. Lapsevanker – Turvahälli adapteri või Thule Bassinetiga võimalik muuta lapsevankriks. Ühilduvus ka teiste tuntud brändide turvahällidega, tänu vastavale adapterile.

KERGKÄRU: Lihtsalt ja kiirelt kokkukäivana, ning väiksele möödule on Urban Glide 2 ideaalne käru reisimiseks.

LAPSEKÄRU – Lapse transportimiseks mõeldud käru, mis on eelkõige mõeldud neile, kes juba iseseisvalt istuvad, ning korvhälli vajadus pole oluline.

Lapsekäru istumisasendeid on võimalik reguleerida, vastavalt soovile ja vajadusele.

SPORDIKÄRU – Laste transportimiseks mõeldud järelveetav või lükatav käru.

Spordikäru on eristatav tavalistest kärudest üldjuhul kolme, ning keskmisest suurema diameetriga rataste olemasolul.

Meie poolene soovitus oleks kasutada istumisosal Urban Glide 2 Double vihmakile ning Bassineti peal Bassineti vihmakile.

Kuna spetsiaalset lahendust sellele välja töötatud ei ole ning tuleviku poole vaadates tuleb hiljem igaljuhul kasutada Double vihmakile

THULE Urban Glide Bassinet Bassinet Rain Cover, Glide/Urban Glide (vihmakate)Rain Cover, Urban Glide Double (vihmakate)

Jalgrattakärud

Esmalt tehke kindlaks enda jalgratta tagumise ratta kinnitusviis. On kahte tüüpi kinnitusi: Kiirkinnitus ja Võlliga kinnitus.

  • Võlliga rattakinnitusel kinnitub võll rattaraami seesolevale keermele, ehk siis kinnitus koosneb ühest detailist
  • Kiirkinnitus, enimlevinud variant, kus peenike võll läbib jalgratta tagaratta rummu, ning ratas kinnitatakse pingutades mõlemalt poolt kas poldiga, või siis kiirkinnitus-pingutusaasadega.

 

Kerge – enne võlli kinnitamist tuleb lisada võlli otsa haagiseadapter, mis on ca 5 mm jämedusega

Võlliga kahvlikinnitusega ratastel tuleb haagise kinnitamiseks kasutada ühte kahest lisaadapterit

  1. Võll, mille keere ulatub välja, saab kasutada lihtsamat varianti (ca 25 eur). 3 tüüpi keeret: SimanoSRAMSpectro
  2. Võll, mis kinnitub sisekuuskandiga ja millele ei saa midagi otsa keerata, on vaja osta eraldi thru-axle võll, mis on pikem originaalist.

Selleks, et teada milline võll teie jalgratta tagarattale kinnitub – on vaja teada võlli keerme suurust, ning võlli pikkust.

Kõik lapsed, kes juba iseseisvalt istuvad ja kaela hoiavad – üldjuhul alates 9-12 kuu vanused.

Kui on aga soov väikelapsi endaga kaasa võtta, saab kasutada selleks eraldi turvatooli lamamistarvikut Thule Infant Sling, mis sobib kõikide Thule Chariot lastekärudega. Infant Sling kinnitub kärusse kahe aasaga käru sisemuse ülevalt, ning kahe aasaga käru alt. Kui kasutate kahekohalist käru, on teisel lapsel endiselt õla ruumi, kuna istuva lapse õlg asub Infant Sling’i all, mis ripub istme kohal.

Thule Infant Sling’i alternatiiviks on veel Baby Supporter iste, mis laseb lapsel mugavalt istuda.