Täielik ülevaade – Thule Urban Glide 2

Categories: Aktiivne lastega

 Thule Urban Glide 2 on üks eelistatuim valik aktiivsete noorperede seas. Üks käru, millel on kolm funktsiooni. Jalutuskäru/lapsevanker, spordikäru ja reisimiseks kergesti kokkupakitav reisikäru. (Thule Urban Glide 2)

Mis erinevused on Glide 1, Glide 2, Urban Glide 1 ja Urban Glide 2 vahel?

  • Thule Glide – Fikseeritud esirattaga jooksukäru. Heebliga pidur käepidemel
  • Thule Glide 2 – Fikseeritud esirattaga jooksukäru. Heeblita pidur käepidemel.
  • Thule Urban Glide 1 – Fikseeritav ja lahtine esiratas. Ainult seisupidur. Ilma katteaknata.
  • Thule Urban Glide 2  – Fikseeritav ja lahtiselt reguleeritav esiratas. Uuendusena pikendusega päikesesirm, käepidemes asetsev heeblita pidurhelkurribaga rehvid ja pealiskatelisaventilatsioon küljeavadesSPF 50+ päikesekaitsega vari.
  • Thule Urban Glide 2 Double – Kahekohaline Urban Glide 2

Miks eelistada kolmerattalist lastekäru?

Kolmerattalise lastekäru suurimaks eeliseks on hea ja lihtne läbivus nii tasasel kui ka ebatasasel pinnasel tänu ühele pikalt eesasetsevale esirattale. Eriti mugavaks kulgeb jalutamine näiteks rannaliival, lumes ja metsavahelistel teedel.

Thule Urban Glide 2 esiratta pöörlevust on võimalik lihtsalt lukustada, kui on soov mugavalt liigelda sirgel teel, või jätta ringlema kõnniteedel või kaubanduskeskustes manööverdades.

Urban Glide 2 on lisaks varustatud lukustava esiratta reguleerimisega, et korrigeerida ratta täpset sirgjoonelist liikumist.

Mis on kolm-ühes lapsekäru?

Üks lapsekäru, mis on mõeldud kolmeks otstarbeks.

  1. Jalutuskäru – Lihtne ning mugav kõikjal liiklemiseks lapsega.
  2. Jooksukäru – Fikseeritud esirattaga sobib hästi kergeks sörkimiseks või aktiivsemaks kasutamiseks. Teeb koos lapsega treenimise lihtsamaks. 
  3. Lapsevanker – Thule Bassinetiga ( vankrikorv) võimalik muuta lapsevankriks. Ühilduvus ka teiste tuntud brändide turvahällidega, tänu vastavale adapterile. 

Thule Tehnoloogia

 

Pealtnäha lihtsa ja elegantse disaini taga on palju funktsionaalseid lahendusi

Reguleeritav käepide

Tänu üles-alla reguleeritavale pehmest materjalist käepidemele on mugav rahulikult jalutada või tempokalt joosta.

Käru ja käepideme vahel on täpselt paras vahemaa, et ka pikemat kasvu lapsevanem jalgadega käru ei puudutaks. Samas on ka võimalik lühemat kasvu lapsevanemal jalutuskäiku nautida

Käepidemel on veel lisaks turvarihm, et käru ei läheks lapsega veerema.

Vedrustus

Urban Glide 2 on varustatud tagarataste vedrustusega hõlbustamaks stabiilsemat sõitu nii lapsele kui ka lapsevanemale.

Rattad ja rehvid

Tänu suurtel õhukummidega ratastele (12 & 16 tolli) on ebatasaste pindade läbimine väga mugav, lükates käru vaid ühe käega.

Liigeldes konarlikel maastikel on soovitatav lasta rehvirõhk madalamaks, näiteks 1-1,5 bar’i ligi, ning kiirema jalutuse või jooksu jaoks tasastel pindadel kuni 3 bar’ini. Soovituslik rõhuvahemik on kirjutatud ka rehvide peale.

Thule Urban Glide 2 üheks suurimaks eeliseks teiste kärude seas on pöörleva esiratta fikseerimine, mis tuleb kasuks näiteks sirgetel terviseradadel jalutades või joostes. Esiratta sirgjoonelisust saab korrigeerida lukustusnupu kõrvalolevale reguleerimiskettale.

Kui rehv peaks tühjaks minema, saab siselohvi parandada kodus, või igas jalgratta töökojas. Tagarataste eemaldamine vankrilt toimub ühe nupuvajutusega, ning esiratta eemaldamiseks on vajalik ristpea kruvikeerajat.

Pidurid

Urban Glide 2 on varustatud seisupiduriga, mida on mugav jalaga peale panna ja lahti võtta. Lisaks on veel käepidemel mugav heeblita pidur, mis tuleb kasuks allamäge liikudes või rulluisutades kiirust reguleerides. Piduri käepide toimib nii üles- kui alla keerates.

 

Raami kokkuklappimine

Glide 2’e on väga mugav kokku klappida. Lapse jalatoe all asub hoovastik, mida tuleb esmalt liigutada enda poole, ning seejärel keerata käru suunas. Kokkupandud käru on mugav enda järel veeretada, või rattad ühe nupuvajutusega eemaldada ja autosse asetada. Et käru püsiks kokkupanduna fikseeritud, on raami küljes ka plastik-aas, mis hoiab raami koos.

NB! Plastikaasa olemasolu kipub meelest minema, ning jõuga avades võib väike plastik-aasa kergelt murduda. Kui see peaks ka murduma, on meil enamus Thule varuosi kohapeal saadaval.

Käru on kaetud ilmastikukindla varjuga, et kaitsta madala päikese eest hommikul vara või õhtul hilja. Päikesevari avaneb suure kaarega välja, ning ülemises osas on ka magnetitega kinnituv kaas, et jälgida lapse tegevust läbi plastikust vaateakne. Päikesevarju materjal on tehtud SPF 50+ UV-kindlast riidest. Samuti on kärus tuulutusavad.

Peale UV-kaitse on käru kangas ka ilmastikukindel, ehk siis vett hülgav.

Lisaks on kattel veel helkurribad, mis parandavad nähtavust pimedal ajal liigeldes.

Panipaigad

Väikesed võrktaskud mõlemal pool lapse istet mänguasjade/riiete hoiustamiseks. Võrktasku lapse seljatoe taga. Suurem panipaik istme all. Kõik panipaigad on paraja suurusega, mis liiga kobakad välja ei näe. Lisavarustusena võimalik paigaldada raamile ka joogipudel, kas siis lapsele ja/või vanemale.

Turvarihmad

5-punkti kinnitusega turvarihmad hoiavad last mugavalt lapsekärus. Turvavööd on võimalik avada ja sulgeda ühelt poolt eraldi. Lisana on võimalik soetada ka käepide lapsele (Bumper Bar), kui laps soovib millestki kinni hoida, või istukil käsi toetada.

Lisavarustus

Valik lisavarustus täiustamaks Urban Glide 2 lastekäru kasutamise kogemust. 

Vihmakile

Lihtsalt paigaldatav vihmakile maksimaliseerib kas lume või vihma eest. Käru külgede alumisel poolel on piisavalt avasid õhu ringlsemiseks. Kile sobib veel Glide 2’le.

Putukavõrk

Võrkkate on vajalik abivahend, kui jätta laps kärusse magama. Võrkkate kaitseb päikesekiirte otsest läbilaskmist, ning putukate sisselendamist.

Korrektselt paigaldatud putukavõrk katab kõik käru avaused, et sääsed ja muud putukad sisse ei lendaks.

Bumper-bar

Käepide, mis aitab lapsel istukil tõusta, ning sõidu ajal kuskilt mugavalt kinni hoida. Samuti on Bumper-Bar hea viis lahtise käru tõstmiseks.

 

Vankrikorv

Kompaktseks kokkupakitav vankrikorv beebile. Pakendis kaasas raami servadele kinnituvad adapterid, et kasutada käru lapsevankrina.
Thule Urban Glide 2’le on võimalik paigaldada ka teiste tootjate turvahälle: Chicco, Maxi-Cosi jpm.

Bassineti standardvarustuses on ka putukavõrk.

Thule Bassinet’i vihmakile

NB! Thule Bassinet-i põhjal olev käepide võimaldab Bassineti hoiustamiseks mugavalt kokku pakkida.

Joogipudeli hoidja

Üles raamile lihtsasti kinnituv käepärane joogipudeli hoidja.

Toidualus

Lapse kõrvale raamile kinnituv toidualus, kuhu saab mugavalt asetada joogi- ja toidunõud last toites.

Soojakott

Soojakott, mis ühildub 5-punkti turvarihma süteemiga. Fliis-voodriga ja kapuutsiga sooja hoidev kott 12-24 kuulistele lastele. Soojakotti on mugav pealt täielikult avada, ning ventilatsiooniks on kotti allolevad augud, mille läbi turvarihmad saab paigaldada.

Thule Organizer Sport 

 

Mugavalt käepidemele paigaldatav alus on hea valik lapsevanemale, kus saab hoida näiteks võtmeid, telefoni või rahakotti ning joogitopsi.

Maxi-Cosi jt auto turvatooli adapter

Ühildub Urban Glide 2 käru Maxi-Cosi®, BeSafe®, Cybex® ja Nuna® populaarsete laste turvaistmete mudelitega.